Klaster Business Process Outsourcing

Podsumowanie wakacyjnych aktywności Klastra

Wrzesień kojarzy się wszystkim z powrotem do szkoły i codziennych obowiązków. Dla Klastra oznacza to czas wzmożonej aktywności na różnych polach, w tym w sferze współpracy z uczelniami. Jeszcze przed wakacjami sygnalizowaliśmy możliwość realizacji projektów wspomagających pozyskiwanie praktykantów. Teraz przyszedł czas na konkretne ustalenia. Zanim jednak podejmiemy ten temat, chcielibyśmy zaprezentować efekty wakacyjnego przedsięwzięcia realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Śląskim.

Czytaj więcej: Podsumowanie wakacyjnych aktywności Klastra

Aktywność Klastra – lato 2017

Lato to zazwyczaj czas obniżonej aktywności zawodowej, wypoczynku i relaksu. W tym roku jednak  Klaster BPO nie zwalnia tempa nawet w okresie urlopowym. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania ostatnich działań oraz prezentacji najbliższych planów.

Czytaj więcej: Aktywność Klastra – lato 2017

Firma Consedo uczestnikiem Akademii Rozwoju Kariery!

Jak już informowaliśmy, Klaster BPO rozpoczął projekt, którego celem jest wsparcie firm-członków Klastra w pozyskiwaniu wartościowych kandydatów do odbycia praktyk. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z czołowymi śląskimi uczelniami - Uniwersytetem Śląskim oraz Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic. Jednym z jej pierwszych przejawów jest udział jednego z członków Klastra - firmy Consedo - w Akademii Rozwoju Kariery, wakacyjnym cyklu szkoleń dla studentów i absolwentów.

Czytaj więcej: Firma Consedo uczestnikiem Akademii Rozwoju Kariery!

Pozyskiwanie praktykantów dla członków Klastra

Dzisiejszy rynek pracy jest rynkiem trudnym z punktu widzenia pracodawców. Dlatego tak ważne jest prowadzenie umiejętnej polityki kadrowej, nastawionej na pozyskiwanie młodych, zdolnych osób do współpracy z firmą, budowanie ich lojalności. Temu właśnie służą praktyki studenckie organizowane przez nowoczesne firmy zorientowane na przyszłość. Postanowiliśmy pomóc członkom Klastra w pozyskiwaniu praktykantów, nawiązując współpracę w tym zakresie z najlepszymi śląskimi uczelniami.

Czytaj więcej: Pozyskiwanie praktykantów dla członków Klastra

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo UE

Projekt „Utworzenie klastra BPO” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

 

Jesteś tutaj: Home Wydarzenia i aktualności